SpecBabka


Gdy zaczynałam pisać SpecBabkę, potraktowałam ją nie tylko jako wyzwanie stworzenia swojej pierwszej książki, ale też jako eksperyment dzielenia się czymś ważnym z innymi kobietami.
W tamtym czasie usłyszałam, że o sukcesie książki decyduje nie tylko środek, czy okładka, ale też intencja i nastawienie, z jakim się tworzy kolejne rozdziały.
Pamiętam, że medytowałam przed napisaniem każdego kolejnego rozdziału, wierząc, że Specbabka będzie wyjątkowa. Wymyśliłam postać Istoty, która dostaje misję specjalną – udać się na Ziemię i zostać Kobietą. Czytelniczkom podobały się także zabawne dialogi pomiędzy trzema głosami – Krytyka, Marzycielki i Racjonalistki. Fanki SpecBabki doceniły książkę za przekaz oraz formę.
Książka stała się bestsellerem wydawniczym.
W trakcie pisania myślałam o tym, co będzie czuła Kobieta, która ją będzie czytać. Co chciałaby usłyszeć, co chciałaby dostać.
Pewnie dziś napisałabym ją już trochę inaczej. Kto wie, może to czas na kolejną część?

Zamów książkę SpecBabka!

Metoda FitMIND


Sukces książki „FitMIND. Schudnij bez diet” i moje kolejne doświadczenia, przemyślenia oraz nowe badania  związane z odchudzaniem, spowodowały, że kontynuowałam koncepcję FitMIND.
W mojej głowie wibrowała myśl, że FitMIND nie może pozostać tylko książką. FitMIND to filozofia, metoda, lifestyle. Przez ostatnie lata obserwowałam coraz więcej zależnościami pomiędzy moim ciałem a psychiką. Zauważyłam przeróżne zależności także u swoich klientów. Byłam coraz bardziej pewna, że nadwaga w wielu przypadkach ma związek z mechanizmami psychicznymi.

Po dwóch latach od wydania książki stworzyłam profesjonalny kurs on-line, przeprowadziłam bezpłatny webinar, na który zapisało się 1300 osób i stworzyłam materiały video na ten temat.

Nie poprzestałam na tym. Postanowiłam napisać wartościowego ebooka, którego udostępniłam czytelnikom bez żadnych opłat. Pisząc go, myślałam o tym, że taka książka powinna być bezcenna w kontekście wartości i bezpłatna w kontekście ceny.
Ebook „Medoda FitMIND” jest dostępna na platformie SpecBabki, podobnie jak materiały video.

Czytając e-booka:

 1. Odpowiesz sobie na pytanie, czy Kobieta Malowana Słońcem to TY.
 2. Dowiesz się, czym jest 5 zasad FitMIND, które przeczą ogólnie przyjętym regułom odchudzania.
 3. Poznasz moją historię przemian.
 4. Dowiesz się, dlaczego Twoje ciało chce być grube.
 5. Poznasz szokującą technikę spalania tłuszczu i metodę hologramu.
 6. Uzmysłowisz sobie, dlaczego Twoje ciało na diecie przeżywa klęskę głodu i tyje od zjedzenia marchewki.
 7. Odpowiesz sobie na ważne pytania i postanowisz, co dalej.

Fitmind. Schudnij bez diet


FitMIND jest szczególną pozycją na polskim rynku. Z nieukrywaną skromnością muszę powiedzieć, że gdy ktoś pyta mnie o polecenie podobnych polskich lektur, nie potrafię podać ani jednego tytułu, mimo najszczerszych intencji.

FitMIND to holistyczny sposób postrzegania człowieka, znany od wieków. FitMIND to opracowana przeze mnie koncepcja wpływania na ciało poprzez umysł.
Praca z emocjami, przekonaniami czy motywacją to podstawa każdego odchudzania. Sądzę, że nie można efektywnie wpływać na ciało, gdy nie potrafimy wpływać na procesy psychiczne. Żadna dieta nie jest w stanie pomóc komuś, kto ignoruje wpływ psychiki.

Książka jest ciekawa i mądra, a przy okazji zabawna. Dzienniki Basi są wspaniałym dopełnieniem książki i zostały napisane przez współautorkę – Aleksandrę Buchholz, która na łamach książki dzieli się ważnymi nowinkami ze świata nauki i diet.

Gdy od czasu do czasu sama wracam do tej książki, zachwycam się ilością ćwiczeń, prostotą przekazu, poczuciem humoru w Dziennikach Basi i przedstawionymi historiami.

Książka porusza problemy związane z wiecznym odchudzaniem, natrętnym objadaniem się, brakiem akceptacji swojego ciała.
Oto krótki spis tematów poruszanych w książce:

 • Oświecenie – tyję, bo się odchudzam
 • Dietomania – czyli kto i dlaczego robi nas w konia?
 • Szczupli są z Jowisza, grubi z Plutona
 • Nawyki, które decydują o Twojej wadze
 • Emocje, które tuczą i które odchudzają
 • (Ty)jesz, gdy Ty masz problem
 • Anoreksja, bulimia i ortoreksja
 • Cuda na talerzu, czyli o najdziwniejszych dietach świata
 •  Mity na temat diet
Zamów książkę FitMind!

Artykuły


Zarządzanie ludźmi to kierowanie ich emocjami, ich motywacją, ich poczuciem własnej wartości, ich lękami i ich odwagą. Więcej

Motywacja – czym jest?!

Wybitny specjalista od motywacji, profesor Łukaszewski, mówi, że motywacja to „uruchomienie, ukierunkowanie, podtrzymywanie i zakończenie działania, a efektywność i wytrwałość są właściwościami tego procesu”. Według mnie, małego żuczka (i Wielkiej SpecBaki) to wciąż stóg siana. Więcej
Chcesz tego, czego nigdy nie miałaś, zrób to, czego nigdy nie robiłaś. Nie chcesz tego, co masz, przestań robić to, co robisz. Więcej
1 2
Copyright © 2016 Klaudia Pingot